Kalendarz

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Zaloguj sięCO MOŻNA ZŁOWIĆ W PAWŁOWICACH NA STAWIE "POŚREDNIK" PDF Drukuj Email
Wpisany przez norbert   
środa, 17 kwietnia 2013 10:28

Po wczorajszej wizycie na zbiorniku "Pośrednik" w Pawłowicach wiele się wyjaśniło . Przede wszystkim w końcu zobaczyłem jak wygląda ten zbiornik . Muszę powiedzieć , że ten staw na prawdę robi bardzo dobre wrażenie . A pojemność - ilość stanowisk to na prawdę pierwsza liga naszych okolic . Nie obszedłem całego , bo nie było czasu . Zająłem się tylko tą stroną od Pawłowic , bo tu będą rozstawione stanowiska dla zawodników koła "Perkoz" .

Brzeg jest dostępny , stanowiska szerokie , tylko ze względu na zakaz wjazdu nie będzie można postawić auta przy stanowisku . Za zgodą Kolegów z Pawłowic każdy będzie mógł sobie wjechać na stanowisko , zostawić sprzęt i wrócić autem na miejsce zbiórki .

Rybostan: płoć (18-25 cm), karaś (średni i duży) , karp - te ryby robią wyniki na zawodach rozgrywanych na na "Pośredniku" . Poza tym można złowić wzdręgę , okonia a nawet leszcza , który jeśli się trafi to będzie pokaźnych rozmiarów .

Największy wynik w zeszłym roku na tym stawie to 16 kg w 4 godziny - karasie !!!

W tym miejscu chciałbym podziękować Mateuszowi Galonowi , Mirkowi  i Tomkowi Kubiaczykom , którzy pokazali jak ustawić stanowiska i opisali mi najlepsze sposoby na dobry wynik na tym stawie . Tacy powinni być wszyscy wędkarze !

Najskuteczniejsze metody to baty 6-7 m  i tyczka 9-12 m . Wczoraj dowiedziałem się też , że koło "Wodnik" właśnie zarybiło (w tym tygodniu)swoje stawy karpiem - ten zbiornik w ilości 300 kg ! Czyli jeśli nie masz odpowiedniego bata lub tyczki przygotowanej na hol kilkukilogramowej ryby to może dobrym rozwiązaniem będzie wędka z kołowrotkiem z lekkim zestawem .

Zanęta podstawowa to karma na płoć . Na karasia lepsza może być mieszanka leszczowa lub inna słodka - w końcu karaś i karp lubią na słodko .

Niestety po zarybieniu cała strona po której będziemy łowić jest zamknięta dla wędkowania i raczej nici z treningów . No chyba , że po drugiej stronie zbiornika . Dla pewności zapytajcie się zanim się rozłożycie .

Głębokość łowiska to od 1,5 do 4 m ! Miejsce zbiórki jest w połowie długości stawu i tu jest ok 1,5-2 m . Im dalej w prawo i w lewo robi się coraz głębiej . Zestawy najlepiej umieszczać tuż za trzcinami .

Jak Dojechać?

Jadąc od Ponieca mijamy Robczysko i zaraz po wjeździe do Pawłowic po prawej stronie zaczynają się bloki . Wjeżdżamy w pierwszą asfaltową drogę w lewo , zaraz za ostatnim blokiem nr 12 . Później dwa lekkie zakręty w lewo i w prawo i wjeżdżamy pomiędzy garaże a stamtąd już widać zbiornik "Pośrednik" i łączkę , na której robimy zbiórkę . Jeszcze tylko musimy przejechać przez mały krawężnik i już jesteśmy na miejscu .

Jadąc od ronda trzeba minąć po lewej stację kolejową PKP i przed blokami skręcić w prawo a dalej już wiecie :)

No to do zobaczenia w niedzielę .

Przy okazji myślę czy nie zrobić tu zaplanowanych na 21 września otwartych zawodów o "2 PUCHAR STRONY znorbertemnaryby.pl" . Oczywiście jeśli Koledzy z Pawłowic udostępnią mi ten zbiornik ;) Prawdopodobnie będzie można tu rozstawić 80 zawodników !!! To by dopiero była impreza :))

Teraz kilka zdjęć pomocnych w dojeździe .

Poniżej blok przy któym musimy skręcić nr 12 .


Jadąc od Ponieca musimy skręcić w lewo w tą drogę .


Potem jedziemy wzdłuż bliku nr 12 i już będzie widać dwa zakręty w lewo i w prawo .


I jeszcze tylko przejazd pomiędzy garażami.No i tylko krawężnik i już jesteśmy na miejscu .


Poprawiony: środa, 17 kwietnia 2013 10:28
 
 

Pogoda

-2
+
-3°
Gostyń
Sobota, 09
Niedziela -3° -6°
Poniedziałek -1° -6°
Wtorek -5°
Środa -1° -8°
Czwartek -5°
Piątek + -7°